Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu
Baranowo 2018 PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
poniedziałek, 22 października 2018 05:29
AddThis Social Bookmark Button

9 października w Baranowie odbył się XI Regionalny Przegląd „ Pieśnią Patriotyczną i Wojskową Niepodległość Ojczyzny Świętujemy”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II TA Karolina Ferenc, która zaśpiewała utwór Maryli Rodowicz „Tango na głos i orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Karolinie towarzyszył chórek w skład którego weszły uczennice klasy I LO: Karolina Olkowska, Daria Kruk i Zuzanna Pliszka. Dziewczętom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

Aleksandra Rykaczewska

Poprawiony: czwartek, 25 października 2018 10:22
 
NASZ DYREKTOR WYRÓŻNIONY PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
sobota, 20 października 2018 19:03
AddThis Social Bookmark Button

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2018, w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i odznaczeń dla najlepszych  dyrektorów, nauczycieli i pracowników administracji.Uroczystość zorganizowała ostrołęcka delegatura Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Wyróżnieni i nagrodzeni nauczyciele przyjechali na uroczystość z okolicznych powiatów. Wśród osób wyróżnionych był też dyrektor Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu - Pan Tomasz Paweł Olkowski. Za wyjątkową postawę wobec piastowanego stanowiska i szczególne zaangażowanie nasz dyrektor otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej. Serdecznie Panu gratulujemy.

Rada Pedagogiczna, pracownicy szkoły i cała społeczność uczniowska

Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w KrasnosielcuPoprawiony: sobota, 20 października 2018 19:14
 
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
środa, 17 października 2018 16:40
AddThis Social Bookmark Button

16 października 2018 roku w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim odbyła się powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. To wyjątkowe spotkanie prowadziła dyrektor Wydziału Zdrowia, Oświaty i Kultury Fizycznej pani Mariola Biedrzycka. W uroczystości brali udział najważniejsi przedstawiciele powiatu makowskiego, przede wszystkim zaś przybyli na nią nagrodzeni dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi placówek oświatowych z terenu powiatu makowskiego.

Głównym celem uroczystości było uhonorowanie nagrodami tych pracowników oświaty, którzy w minionym roku wykazali się szczególnymi osiągnięciami. Wśród nich znalazły się dwie nauczycielki naszej szkoły: Joanna Kraszewska- nauczycielka matematyki i fizyki oraz Beata Grabowska ucząca języka polskiego i wiedzy o kulturze. Obie panie otrzymały Nagrodę Dyrektora Szkoły.

W tym wyjątkowym dniu przywołano również uroczystość wręczania odznaczeń państwowych, która miała miejsce 11 października 2018 r. w Ostrowi Mazowieckiej. To właśnie tam dyrektor Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki pan Tomasz Paweł Olkowski otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Beata Grabowska

Poprawiony: sobota, 20 października 2018 19:02
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
piątek, 12 października 2018 16:42
AddThis Social Bookmark Button

12 października uczciliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczysty apel przybyli zaproszeni goście – emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, Radna Powiatu Makowskiego Pani Zofia Czajkowska i przewodniczący Rady Rodziców Pan Jarosław Skowroński. Obchody tego święta były okazją, by zastanowić się nad rolą edukacji w wolnej i niepodległej Polsce. Pan dyrektor Tomasz Olkowski w trakcie uroczystości przyznał doroczne nagrody dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi. W tym roku za pracę i serce w nią wkładane wyróżnione zostały panie: Beata Grabowska, Joanna Kraszewska, Bożena Kęszczyk i Katarzyna Goś. Podczas apelu uroczystą przysięgę złożyli uczniowie klas pierwszych. Część artystyczną, pod kierunkiem pań Magdaleny Wróblewskiej i Agnieszki Grabowskiej, przygotowali uczniowie klasy I LO.

Aleksandra Rykaczewska

Poprawiony: czwartek, 18 października 2018 18:26
 
Otrzęsiny klasy pierwszej PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
środa, 10 października 2018 15:22
AddThis Social Bookmark Button

Dnia 10.10.2018 roku odbyło się oficjalne przyjęcie klasy pierwszej do społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści brali udział w wielu konkurencjach, które sprawdzały ich stopień sprawności fizycznej i intelektualnej a przede wszystkim popisy uczniów dały wszystkim świetną zabawę. Otrzęsiny poprowadzili Olga Wielechowska i Sebastian Tański. O prawidłowy przebieg dbały klasy III Lo i IV TA wraz z wychowawcami.

Olga Wielechowska - uczennica klasy III LO

Poprawiony: środa, 10 października 2018 15:39
 
Piłka nożna chłopcy PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
środa, 10 października 2018 14:33
AddThis Social Bookmark Button

Dnia 09.10.2018r. na boisku przy Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu odbył się turniej w piłkę nożną chłopców. Udział w turnieju wzięły cztery drużyny: ZS Krasnosielc, ZS Maków Maz., ZS Rożan, LO Maków Maz.

Końcowa klasyfikacja:

1. LO Maków Maz.

2. ZS Maków Maz.

3. ZS Krasnosielc

4. ZS Różan

Konrad Łukaszewski

 
Sesja Rady Gminy Krasnosielc PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
niedziela, 07 października 2018 08:54
AddThis Social Bookmark Button

05 października, w ramach współpracy z samorządem gminnym, uczniowie z klas II i III Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunami, uczestniczyli w Sesji Rady Gminy Krasnosielc. Dzięki zaproszeniu na sesję podsumowującą pracę samorządowców, młodzież miała możliwość poznać zarówno gminne, jak i powiatowe władze, a także lokalnych przedstawicieli w Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Uczniowie przekonali się też o realnej, owocnej współpracy pomiędzy działaczami poszczególnych szczebli samorządowych. Obserwowane obrady cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas spotkania przekonają wchodzących w dorosłość młodych ludzi do aktywnej działalności na rzecz społeczności lokalnych.

Anna Drejko

Poprawiony: środa, 10 października 2018 14:33
 
Piłka nożna dziewcząt PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
wtorek, 02 października 2018 19:00
AddThis Social Bookmark Button

Dnia 02.10.2018r. na boisku przy Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu odbył się turniej w piłkę nożną dziewcząt. Udział w turnieju wzięły 4 drużyny: ZS Krasnosielc, ZS Maków Maz., ZS Rożan, LO Maków Maz.

Końcowa klasyfikacja:

1. ZS Maków Maz.

2. LO Maków Maz.

3. ZS Krasnosielc

4. ZS Różan

Konrad Łukaszewski

Poprawiony: środa, 10 października 2018 14:27
 
Biegi przełajowe PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
środa, 10 października 2018 14:21
AddThis Social Bookmark Button

W dniu 29.09.2018r. W Makowie Mazowieckim odbyły się biegi przełajowe w ramach Powiatowych Igrzysk Sportowych. Naszą szkołę reprezentowali: Daria Kruk III miejsce, Julia Olbryś VI miejsce, Przemysław Gołąb VI miejsce, Mateusz Gwiazda IV miejsce. Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konrad Łukaszewski

Poprawiony: środa, 10 października 2018 14:25
 
Spektakl "Dziady" PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
piątek, 28 września 2018 11:12
AddThis Social Bookmark Button

Dramat „Dziady” Adama Mickiewicza jest jednym z najważniejszych dzieł literatury polskiej, znajduje się również na liście lektur obowiązkowych. 28 września do naszej szkoły przyjechali aktorzy teatru „Forma” z Białegostoku, by zaprezentować naszym uczniom „Dziady” i pomóc tym samym w zrozumieniu tego dzieła. W spektaklu przedstawiono wybrane sceny z dramatu: scenę więzienną, wielką improwizację, widzenie księdza Piotra, salon warszawski, wizytę matki Rollisona u Nowosilcowa. Spektakl poprzedzony był wstępem wyjaśniającym okoliczności powstania utworu. Mamy nadzieję, że dzięki niemu nasi uczniowie lepiej zrozumieją mickiewiczowski dramat.

Aleksandra Rykaczewska

Poprawiony: wtorek, 02 października 2018 19:07
 
Dzień Chłopaka PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Grabowska   
piątek, 28 września 2018 11:12
AddThis Social Bookmark Button

.......

Poprawiony: piątek, 28 września 2018 11:52
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 7

Odliczanie

Do zakończenia roku szkolnego zostało: 21.6.2019 9:00 26 Dni

Godzina

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj28
mod_vvisit_counterTen miesiąc31732
mod_vvisit_counterWszystkie dni1761948

Ilość osób online 0
1 54.226.4.91
Dziś: Maj 25, 2019