Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Krasnosielckiej PDF Drukuj
czwartek, 11 kwietnia 2013 08:39

WSPÓŁPRACA Z TOWARZYSTWEM PRZYJACIÓŁ ZIEMI KRASNOSIELCKIEJ

Współpraca naszej szkoły z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Krasnosielckiej oparta jest na zasadzie sympatycznej otwartości i dążeniu do wspólnego celu. Towarzystwo we współdziałaniu pozwala uczniom nie tylko wykazać się posiadaną wiedzą, ale też rozwijać twórczo. Uczniowie biorą udział w organizowanych przez towarzystwo konkursach, np. w corocznym konkursie wiedzy o Ziemi Krasnosielckiej, czy w literackim konkursie „Młodzi w Unii Europejskiej”, której patronką była Pani Europoseł Jolanta Hibner.

Młodzież z naszej szkoły pisze teksty do publikowanej przez towarzystwo gazety lokalnej „Wieści z nad Orzyca”. Systematycznie robi to Marta Pajewska, która co miesiąc relacjonuje działalność miejscowego GUKS-u. Do „Wieści” pisać może każdy, kto czuje taką potrzebę, by coś znaczącego dzięki prasie przekazać czy upowszechnić.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Krasnosielckiej organizuje też często wyjazdy. Ostatnim, z którego nasi uczniowie chętnie skorzystali była wycieczka do Warszawy na nagrania programu muzycznego The Voice of Poland.

Towarzystwo, co bardzo ważne, dba też o propagowanie postaw patriotycznych, szczególnie upowszechnia sympatię do historii lokalnej. Z tego powodu, co roku w ostatni weekend czerwca odbywa się piknik na Polskiej Kępie. W tym wydarzeniu również uczestniczą uczniowie naszej szkoły.

Więcej na stronie TPZK - KLIKNIJ

Beata Grabowska