Rok szkolny 2012/2013

...

Ogłoszenie PDF Drukuj
wtorek, 25 czerwca 2013 14:44

Msza święta dziękczynna za rok szkolny 2012/2013 odbędzie się 27czerwca , o godz. 11.00  w kościele pw. św. Jana Kantego w Krasnosielcu.

Pierwszy numer szkolnej gazety PDF Drukuj
poniedziałek, 24 czerwca 2013 09:12

Pierwszy numer szkolnej gazety

Drodzy uczniowie, wraz z końcem roku szkolnego oddajemy w wasze ręce pierwszy numer naszego szkolnego pisma pod tytułem: „TAK O przeszłości, teraźniejszości, przyszłości.” Jest ono skierowane do uczniów naszej szkoły, nauczycieli i rodziców (jeśli znajdą chwilę czasu na jego lekturę). W naszej gazetce chcielibyśmy poruszać sprawy związane z życiem naszej szkoły, życiem uczniów i lokalnego środowiska. Każdy numer będzie zawierał treści i poważne, i wesołe, tak, żebyście mogli znaleźć coś dla siebie.

Pierwszy numer w całości poświęcamy nadchodzącym wakacjom i podsumowaniom kończącego się roku szkolnego. Chcemy przypomnieć wam, co ważnego i ciekawego wydarzyło się w naszej szkole w tym czasie, jakie sukcesy odnieśli nasi uczniowie. Część wakacyjną zaczynamy poważnie, bo od bezpieczeństwa. Jak wiecie, jest to bardzo poważna sprawa. Później jest już weselej, czyli zastanawiamy się gdzie wyjechać na wakacje i co założyć na plażę.

Stałym elementem naszej gazetki będzie kącik szachowy, humor i krzyżówka. Postaramy się też odpowiadać na wasze listy. Jeśli macie do nas jakieś pytania, to piszcie. Liczymy na Waszą współpracę.

LINK-Kliknij by przejść

Redaktor naczelna

Aleksandra Rykaczewska

Poprawiony: poniedziałek, 24 czerwca 2013 09:14

Tablice interaktywne PDF Drukuj
wtorek, 18 czerwca 2013 11:54

W maju bieżącego roku szkolnego dzięki środkom złożonym przez Radę Rodziców i organ prowadzący- Starostwo Powiatowe nasza szkoła wzbogaciła się o nowe tablice interaktywne. Te nowoczesne narzędzia pracy dydaktycznej zamontowano w pracowniach polonistycznej i biologicznej. Dzięki nim nauczyciele mają możliwość prowadzenia atrakcyjniejszych zajęć w nowoczesny sposób. Na tablicach wyświetlane są prezentacje multimedialne, różnego rodzaju filmy. Ponadto praca z takimi tablicami pozwala tworzyć skomplikowane wykresy, redagować teksty, modyfikować je, korzystać z różnorodnych źródeł i przetwarzać je. Dobre pomysły realizowane czy wykorzystywane podczas lekcji można zapisać i zachować na później. Niewątpliwie zastosowanie takich tablic podczas lekcji wpłynie na lepsze wyniki nauczania.

Beata Grabowska

Rekonstrukcja PDF Drukuj
piątek, 14 czerwca 2013 14:16

W dniach 13 - 14 czerwca 2013 roku na lekcjach historii w klasach pierwszych odbył się pokaz rekonstrukcji stroju i uzbrojenia średniowiecznego.

"Przy pomocy Łukasza Zygmuntowicza przyniosłem do szkoły swój ekwipunek historyczny. Po założeniu rekonstrukcji stroju XIV - wiecznego stroju przedstawiłem różne typy uzbrojenia. Przy pomocy ochotników zaprezentowałem wytrwałość tarcz oraz podstawowe metody walki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się proca rotacyjna oraz krzesiwo, przy pomocy którego udało się podpalić kartkę. Następnie zrobiliśmy kilka wspólnych zdjęć z moim sprzętem bojowym".

Wojciech Brejnak uczeń klasy I LO

Poprawiony: piątek, 14 czerwca 2013 16:08